Op maandag 20 mei staat het onderwerp "Panning" op het programma. Maar voordat we deze techniek in theorie gaan bespreken, willen we eerst lekker praktisch aan de slag!
Daarom organiseren we op zondag 4 mei a.s. een oefenochtend Panning Fotografie bij de Crossbaan Circuit Arnhem bij Terlet.
We verzamelen om 08.30 uur op de carpoolplaats Apeldoorn-Agrifirm.
Wat is Panning?
Panning is een fotografische techniek waarbij je met een langere sluitertijd en mee-beweging van je camera een bewegend onderwerp scherp vastlegt tegen een onscherpe, dynamische achtergrond. Zo breng je snelheid en beweging op een spectaculaire manier in beeld. Denk aan een crossmotor, fietser of auto die voorbij raast!
Het is een uitdagende techniek die wat oefening vereist, maar de resultaten zijn vaak indrukwekkend.
Wat heb je nodig?
Camera met een korte telezoomlens (bijv. 24-70mm, 24-120mm, 70-300mm)
Volle accu en lege geheugenkaart
Lensdoekje (modder alert!)
Aanbevolen instellingen:
Camerastand: Sluitertijdvoorkeuze (TV/S) of Manual (M)
ISO: Zo laag mogelijk (100–200)
Sluitertijd: Tussen 1/5 en 1/80 sec
Diafragma: f/8 – f/11
Witbalans: Automatisch (AWB)
Autofocus: Continu (AI Servo / AF-C)
Opname: Burstmodus / Continuous mode (meerdere beelden per seconde)
Werkwijze
Kies een onderwerp dat van links naar rechts (of andersom) beweegt – in ons geval: crossmotoren.
Ga op een veilige plek staan langs de baan (let op modder!).
Stel scherp en volg het onderwerp soepel met je camera terwijl je afdrukt.
Experimenteer met verschillende sluitertijden voor het beste resultaat.
Tip: Begin bij bochten of tragere rijders – zo kun je makkelijker oefenen.
Rinus en Maarten zijn aanwezig om jullie op weg te helpen met tips en feedback.
We hopen op een mooie en leerzame ochtend!
* Het kan zijn dat de trainingen vanwege slecht weer worden afgelast. Dat laten we dan z.s.m. weten aan iedereen die zich via de site hebben aangemeld!!